Öğretmenler için yeni düzenlemeler!

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmenler için hazırlanan eğitim programıyla ilgili açıklamalarda bulundu

Eğitimde değişim programı devam ediyor. Öğretmenler artık 3 ay boyunca tatil yapamayacak. Her öğretmen en az 1 ay eğitim alacak. Amaç öğretmenlerin hem kendi mesleki alanlarındaki gelişmeleri, hem dünyadaki ve ülkemizdeki değişme ve gelişmeleri takip edebilecek potansiyele ulaştırılması…

TRT Haber’e konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, eğitim programındaki yeni düzenlemelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’de 655 bin civarında öğretmen olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer,“Ben en az 3 yılda bir bu öğretmenlerimizin hem kendi mesleki alanlarındaki gelişmeleri, hem dünyadaki ve ülkemizdeki değişme ve gelişmeleri ve nihayet bizim müfredatta yapacağımız değişme ve gelişmeleri, teknolojik değişme ve gelişmeleri, hem de kendi bulundukları çevre ile ilgili ve mesleki formasyonları ile alakalı eğitime tabi tutulmaları gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

ARTIK 3 AY TATİL YOK!

Öğretmenlerin üç ayın tamamında tatil yapmayacaklarını söyleyen Dinçer, “Yaz aylarında öğretmenlerimiz üç ay boyunca tatil yapmayacaklar. Eğer saygınlık kazanacaksak, bunun da böyle olması gerektiğini onlar da kabullenmeliler. Belki ihtiyaç duydukları kadar tatil için zaman ayıracağız ama onun dışında yine bütün masraflarına bakanlığımızın katlandığı bir eğitim programı yapacağız. En az bir ay süre ile öğretmenlerimizi eğitime tabii tutacağız. Onun için de hazırlık yapıyoruz.” dedi.

EK DERS ÜCRETİNE DÜZENLEME

Öğretmen olmayan tüm alanlarda ek ders ödemesi uygulamasına bir ay sonra son vereceklerini açıklayan Dinçer, “Öğretmen olmayan hiç kimse ek ders ücreti almayacak, sadece öğretmenlerimiz alacak.” diyerek bakanlığın öğretmen olmayan diğer personelinin de fazla mesai, ek ödeme ve makam tazminatı gibi hususlar varsa, onları alacağını belirtti.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir